Szkolny konkurs recytatorski "Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej"

15 listopada 2022 roku odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej”. Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z 180. rocznicą urodzin pisarki i ustanowieniem jej patronem mijającego 2022 roku. Wzięło w nim udział 30 uczniów szkoły podstawowej oraz 12 uczniów liceum.


Uczniowie szkoły podstawowej zachwycili świetnym pamięciowym opanowaniem tekstu, ciekawą interpretacją i kulturą słowa. Pod względem ogólnego wyrazu artystycznego szczególnie wyróżniła się Hanna Milanowska, uczennica kl. II A, której przyznano miano Osobowości Scenicznej. Laureatami konkursu zostali: Nikodem Kucio kl. I A, Julia Więsztal kl. II A, Jakub Sosnowski kl. III A, Lena Mazurek kl. IV A. Wyróżnienia otrzymali: Pola Sulima kl. I A, Gabriel Tyrkowski kl. I B, Hanna Niedzielska kl. III A, Kinga Kupisz kl. IV A.


Uczniowie liceum popisali się ciekawym doborem wierszy, ukazując Marię Konopnicką w zupełnie nowym świetle. Pierwsze miejsce przyznano Patrycji Łubek z kl. IV Bp, drugie miejsce otrzymała Ilona Bisek z kl. I Bp, zaś trzecie – Amelia Szeląg z kl. I Ap. Wyróżnienie otrzymały Wiktoria Kucięba z kl. I Ap oraz Olga Zdun z kl. II Cp. Ponadto dwoje uczniów z Ukrainy Sofiia Kushper z kl. I Gp oraz Viacheslav Karbivnychyi kl. I Cp zostało docenionych przez komisję specjalnym wyróżnieniem.

Powrót na początek strony