Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Drodzy uczniowie i rodzice!

Informujemy, że w dniach 12-16 września 2022 r. w szkole zostanie przeprowadzona akcja przygotowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym pt. „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”.

Celem przedsięwzięcia jest uświadomienie potrzeby dbania o zdrowie własne i najbliższych oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. W sytuacji intensywnego rozwoju chorób zakaźnych, wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

W związku z organizacją akcji w szkole odbędą  się następujące działania:

  • na holu szkoły i tablicy przy sali biologicznej będą zamieszczone gazetki z materiałami informacyjnymi dotyczącymi chorób zakaźnych w języku polskim i ukraińskim,
  • w ramach godzin z wychowawcą wyświetlony zostanie film edukacyjny pt. ”Szczepienia. Profilaktyka chorób zakaźnych”.
  • podczas lekcji biologii zrealizowany zostanie scenariusz zajęć profilaktycznych pt. „Zaszczep się wiedzą”.
  • w ramach utrwalenia wiedzy zorganizowany zostanie konkurs międzyklasowy na najbardziej przemawiające hasło dotyczące chorób zakaźnych lub ich profilaktyki. Dodatkowe punkty za wzbogacenie hasła szatą graficzną w dowolnej technice i stylu!

Poniżej link do materiałów informacyjnych:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/tydzien-dla-profilaktyki-chorob-zakaznych

wirus.png

Powrót na początek strony