VII edycja Konkursu Czytelniczego o Reportażu

Kolejna VII edycja konkursu o reportażu była poświęcona twórczości polskiego reportera Wojciecha Tochmana. 20 marca uczniowie naszego liceum i liceum im. KEN zmagali się z testem wiedzy o reportażu oraz dotyczącym życiorysu autora i jego książki  „Pianie kogutów, płacz psów”. Utwór w przejmujący sposób opowiada o sytuacji w Kambodży po wojnie domowej.

Tematyka wojenna kontynuowana była podczas wykładu pana Maxa Skrzeczkowskiego, dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym, wykładowcy fotografii na Wydziale Politologii  UMCS, fotoreportera magazynu „Lajf” wielokrotnie wyróżnianego i nagradzanego w konkursach fotograficznych (m.in. Grand Press Photo 2021) oraz za działania w dziedzinie kultury. W 2004 roku był międzynarodowym obserwatorem  wyborów prezydenckich na Ukrainie. W późniejszym czasie czterokrotnie przebywał na Wchodzie Ukrainy na terenach objętych działaniami wojennymi. O swoich doświadczeniach, przeżyciach oraz o trudnej i bardzo potrzebnej pracy fotoreportera, który musi mierzyć się nawet z zagrożeniem własnego życia,  opowiedział naszej młodzieży.

Laureatami konkursu zostali:

Bartłomiej Cieśla z kl. 4b LO – I miejsce

Karol Maruszak z kl. 1a LO – II miejsce

Samuel Krasowski z kl. 4b LO – III miejsce

Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i  inne książki Wojciecha Tochmana podpisane przez autora.

 

Powrót na początek strony