VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckiej pt. "Liebe ist"

Już za nami VIII edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Niemieckiej pt. "Liebe ist". Jak co roku, do konkursu, którego wspolorgsnizatorem jest Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach przystąpili uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu puławskiego. Wszystkie utwory wykonywane były w języku niemieckim. Uczestnicy konkursu wspaniale poradzili sobie z prezentacją piosenek. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem ich talentu, pasji i zaangażowania. W związku z tym jury nie miało łatwego zadania. Po obradach zadecydiwano, że w kategorii szkoły podstawowe I miejsce wywalczyła Gabriela Suszek z SP nr 5 w Puławach, II miejsce zdobyła Iga Muranyi - również z SP nr 5, natomiast III miejsce zajęły uczennice z SP im. H. Sienkiewicza w Skrudkach Nikola Kawka i Julia Strumnik. W kategorii szkoły ponadpodstawowe najlepsza okazała się Marta Podsiadła z ZSO nr 1 im. KEN w Puławach, II miejsce powędrowało do Natalii Kosmowskiej z ZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach, na podium, na III miejscu znalazła się także Maja Pedryc z I Liceum im. Ks. J. Czartoryskiego w Puławach. Jury przyznało również wyróżnienia, które otrzymali: Anita Karpińska z SP nr 10 w Puławach oraz Anhelina Bilaniuk i Kyrylo Bohoryh z ZS im. J. K. Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym oraz Amelia Bigoraj z ZST im. M. C. Skłodowskiej. Nagrody i upominki dla naszych artystów ufundowali: Rada Rodziców ZSO nr 2 w Puławach, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Goethe Institut w Warszawie, Piekarnia & Cukiernia Abramowicz Piłat oraz wydawnictwo Nowa Era Wszystkim wykonwacom serdecznie dziękujemy i gratulujemy serdecznie zwycięzcom. Następny konkurs już za rok! Czekamy na Wasz udział!

Powrót na początek strony