WSPÓLNIE ZATRZYMAJMY EPIDEMIĘ

Szanowni Rodzice, w związku z narastającą lawinowo liczbą przypadków uczniów zakażonych wirusem Sars-Cov-2 (również w naszej szkole) proszę o zwrócenie uwagi na przestrzeganie przez uczniów wytycznych sanitarnych. Docierają do nas niepokojące informacje, że coraz młodsi pacjenci trafiający na oddziały intensywnej opieki medycznej wymagają respiratorów. Zmniejsza się liczba łóżek w szpitalach dla pacjentów, którzy zmagają się z innymi chorobami niż COVID.  Przypominam:

  1. do szkoły może przychodzić tylko osoba zdrowa, bez żadnych objawów infekcji;
  2. jeśli uczeń jest skierowany przez lekarza na test, nie może przychodzić do szkoły do czasu uzyskania informacji o negatywnym wyniku;
  3. w przestrzeniach wspólnych: na korytarzach, w środkach komunikacji miejskiej, w sklepach obowiązuje zasłanianie ust i nosa;
  4. W każdym miejscu należy zachować dystans minimum 1,5 m oraz pamiętać o dezynfekcji rąk.

Jedyną skuteczną metodą walki z epidemią są masowe szczepienia (tak było również w przypadku innych epidemii). Dlatego proszę Państwa jeszcze raz o rozważenie podjęcia decyzji o zaszczepieniu siebie i dzieci.

 

Z poważaniem

Bożena Strzelecka

dyrektor szkoły

Powrót na początek strony