WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK

W naszej szkole odbywały się zajęcia profilaktyczne dla klas maturalnych pod hasłem „Wybierz życie – pierwszy krok” prowadzone przez pielęgniarkę szkolną oraz pedagoga.

                Zajęcia są rekomendowane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną.

                Celem zajęć było przekazanie uczniom wiedzy na temat raka szyjki macicy, na czym polega profilaktyka w tym zakresie, jak zapobiegać zakażeniom oraz jakie są objawy zakażenia wirusem HPV.  Uczennice były informowane o możliwości wykonywania szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV. Odbyła się również projekcja filmu, a na koniec zajęć był krótki test podsumowujący zdobytą przez uczniów wiedzę.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pierwszykrok.edu.pl.

Agnieszka Kostyra

Powrót na początek strony