Wycieczka do Nadleśnictwa Puławy

W słoneczny wrześniowy wtorek uczniowie klas: II, III i IV szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli odwiedzili Nadleśnictwo Puławy. Dzieci wzięły udział w krótkim marszu po lesie, podczas którego leśniczy zapoznał uczniów z zasadami poruszania się po nim. Poprowadził również dyskusję na bardzo ciekawe tematy: „Ekologia lasu, czyli co można, a co nie?”, „Wścieklizna zwierząt – jak rozpoznać i, jak się zachować”, „Środowisko naturalne dzikich zwierząt”, „Na czym polega praca leśniczego?”.
Tę ciekawą formę nauki leśnicy ubogacili poprzez zadania aktywizujące uczniów. Klamrą spinającą wyjście do Lasów Państwowych było ognisko, podczas którego dzieci samodzielnie piekły kiełbaski. Po prelekcji w lesie i smakowitych przekąskach z ognia uczniowie pod opieką p.Arkadiusza Sosnowskiego wzięli udział w zabawach integracyjnych.
Wszyscy po przejściu prawie 10 km, wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni.

Powrót na początek strony