Wycieczka do Paryża


Paryż – miejsce gdzie mieszkała, pracowała i spoczywa największa polska uczona Maria Curie -Skłodowska.
    W marcu po kilku miesiącach oczekiwań, uczniowie liceum ogólnokształcącego w ZSO nr2 w Puławach  wyruszyli w odwiedziny do Paryża szlakiem Marii Curie Skłodowskiej.    Przez kilka dni pobytu w Paryżu młodzież miała okazję zobaczyć muzeum Marii, kamienicę,  w której w pokoiku na poddaszu mieszkała, oraz Panteon  - miejsce pochówku uczonej.
     W pierwszym dniu wycieczki uczestnicy zwiedzili winnice w Szampanii oraz katedrę koronacyjną królów francuskich. Empernay, Reims.
Kolejne dni wypełniły pobyt w Wersalu , zwiedzanie Luwru, wjazd na wieże Eiffela, rejs statkiem po Sekwanie oraz wiele innych atrakcji.
    Park Disneyland zachwycił młodzież bajkowym klimatem. Zamek Śpiącej Królewny, Szalone Filiżanki, kolejka Indiana Jones to miejsca jedyna w swoim rodzaju.
    Szczęśliwi i bardzo zmęczeni uczniowie dotarli do domu. W ich myślach i sercach są  wspomnienia, które zostaną z nimi na zawsze.

Organizatorem tej wycieczki był Samorząd Uczniowski LO, oferta była skierowana do wszystkich uczniów. Kolejne propozycje przed nami. Do zobaczenia na innych wycieczkach ……..

Powrót na początek strony