WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW W ZAWODACH PŁYWACKICH

W poniedziałek 13 XII na basenie Aqua w Lublinie odbył się FINAŁ MISTRZOSTW SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W PŁYWANIU. Zawody były rozgrywane w 3 kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci (klasy 1-6 szkoła podstawowa), Igrzyska Młodzieży Szkolnej(klasy 7-8 szkoła podstawowa) oraz Licealiada (klasy ponadpodstawowe). Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych na dystansach 50-metrowych w poszczególnych stylach pływackich oraz w konkurencjach drużynowych, czyli sztafetach 6x25 metrów stylem dowolnym chłopców i dziewcząt. Udział w zawodach poprzedziły kwalifikacje na poziomie powiatowym, a później rejonowym. Oto wyniki naszych uczniów w zawodach finałowych:

Igrzyska Dzieci:

sztafeta dziewcząt: Anastazja Soltys, Anna Soltys, Nina Reczek, Kamila Czopek, Łucja Sacharow, Lidia Koncka, Aleksandra Żaczek i Maja Brzezińska zajęła czwarte miejsce,

Kamila Czopek szóste miejsce -  50 stylem dowolnym,

Nina Reczek  jedenaste miejsce - 50 stylem grzbietowym,

Anastazja Soltys szóste  miejsce -  50 stylem klasycznym,

Sala Dawid szóste  miejsce – 50 stylem dowolnym.

Igrzyska Młodzieży :

kwalifikację uzyskali  Hubert Żaczek i Mateusz Sala, jednak z powodu kwarantanny ich udział był niemożliwy.

Licealiada :

sztafeta dziewcząt: Aleksandra Kapusta, Klaudia Gawrońska, Oliwia Gładysz, Matylda Wręga, Zuzanna Suszek, Anna Pecio, Kinga Rybicka, Zofia Bogdańska zajęła czwarte miejsce,

sztafeta chłopców: Oliwier Kozieński, Dawid Dacka, Antoni Wojewoda, Stanisław Tarkowski, Jakub Grabowski, Aleksander Kleszczyński, Kacper Zubrzycki zajęła drugie miejsce,