Zajęcia laboratoryjne uczniów klasy 3dp na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie 11 maja 2022 rok.

Uczniowie klasy 3dp o profilu biologiczno – chemicznym na zajęciach laboratoryjnych na Uniwersytecie Przyrodniczym zorganizowanych przez pracowników Katedry Biochemii i Chemii Żywności  rozdzielili  mieszaninę aminokwasów metodą chromatografii bibułowej. W trakcie rozwijania się chromatogramu uczniowie oznaczyli zawartość związków polifenolowych metodą spektrofotometryczną  w naparach z wybranych herbat i ziół. Przez kilka godzin pracowali z nauczycielami akademickimi dokonując analiz na miarę studentów  drugiego  roku. Uczniowie zostali bardzo pochwaleni za dokładność i precyzję wykonania skomplikowanych analiz. Zdobyli doświadczenie które, pozwoli licealistom dokonać właściwego wyboru ich dalszej drogi kształcenia, gdyż zapoznali się oni również z bogatą ofertą dydaktyczną Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii.

Joanna Grzegorczyk